Breng je geest tot rust met klank en mantra's
Zondag was vroeger een rustdag. Vandaag dreigt zondag een dag als alle andere te worden. Met Avansa willen we van de zondag opnieuw een rustdag maken, een dag met tijd voor jezelf.
In deze reeks van drie sessies ontdek je hoe klank je geest tot rust kan brengen en hoe eenvoudig dat kan zijn.
Velen van ons zijn op zoek naar verstilling en meer rust in hun leven. Gewoon de tijd nemen, gaan zitten en de rust toelaten, is vaak minder eenvoudig dan het klinkt. Wanneer we stilvallen, begint ons hoofd zich te vullen met gedachten en lijkt onze aandacht overbevraagd door alles wat er om ons heen gebeurt.
Vanbinnen voelen we vaak onrust, waardoor verstillen moeilijk wordt. In de boeddhistische traditie wordt dat de ‘monkey mind’ genoemd: een actieve aap die van tak naar tak springt. Die aap zomaar stil laten zitten, lukt niet zo goed. Maar geef die aap iets om mee bezig te zijn, en hij wordt rustiger.
Wij gaan geen bananen eten, maar brengen onze geest tot rust met eenvoudige klanken en mantra’s. Dat is een traditie die duizenden jaren oud is. De klank ‘Om’ is bij velen bekend, maar ook eenvoudig neuriën (of hummen) brengt onze geest tot rust. Na de klanken zingen we samen één mantra - een oud sacraal lied - gedurende langere tijd. Daarna genieten we na van de rust in onszelf.
Er is geen enkele ervaring met klank of zang nodig, alleen zin om te ontdekken wat klank en mantra’s met je doen.
www.klanklichaam.be

